Paket Tur

Sümela Manastırı

Trabzon’un Maçka İlçesi Altındere Vadisi’ne hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalıklar üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında “Meryem Ana” olarak anılır. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği manastır, Trabzon’un ve bölgenin en önemli turizm merkezleri arasında yer alıyor.

Hamsiköy

Bölgenin önemli turizm merkezlerinden biri de Hamsiköy’dür. Tarihi İpekyolu güzergahında yer alan Hamsiköy, Zigana Dağı eteklerinde bulunmaktadır. Doğal güzelliğiyle yerli ve yabancı misafirleri ağırlayan Hamsiköy’ün sütlacı da meşhurdur. Çevresi ormanlı kaplı olan ve denizden 1300 m yükseklikte yer alan merkez Trabzon iline 48 km mesafededir. Konaklama ve yöre mutfağını taşıyan tesislerle yılın dört mevsimi doğa severler ağırlanmaktadır.

Karaca Mağarası

Adını, bulunduğu köyün mahallesinden alan Karaca Mağarası, doğanın milyonlarca yıl uğraş vererek ortaya çıkardığı, sabırla nakşedilen, her noktasına aynı özenin gösterildiği muhteşem bir doğa harikasıdır. Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Cebeli Köyü sınırları içerisinde bulunan Karaca Mağarası şehir merkezine 17 km mesafede, denizden 1550 metre yüksekliktedir. Mağaranın bulunduğu mevkide, ziyaretçilerin yeme, içme, dinlenme ve hediyelik eşya satın alma gibi ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri tesisler mevcuttur. Oluşumu halen devam eden mağarada bir santimetrelik dikit ve sarkıt tam 12 yılda oluşmaktadır. Yaşı yaklaşık 15 milyon yıl olarak tahmin edilen mağara, renk ve motif çeşitliği açısından dünyada eşine az rastlanan bir türdendir.

Torul Cam Seyir Terası

Gümüşhane ili Torul ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Trabzon – Gümüşhane karayolu üzerinde bulunan teras, anayola 2 kilometrelik mesafesiyle ülkemizin en yakın ve ulaşılabilir cam teraslardan birisi olma özelliğini taşımaktadır. Cam teras yerden 240 metrelik yüksekliği ile de Türkiye’de ki örnekleri arasında en yüksek yerlerden birisidir. Karaca Mağarası güzergahı üzerinde de bulunan seyir terası, 90 metrekarelik alanı ve 50 kişiyi aynı anda taşıyabilecek güçlendirilmiş cam platformuyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Diğer Turlarımız